Ekipa Włoch pokonała hiszpańską narodową kadrę i awansowała do finału tych rozgrywek! Wybitne starcie w batalii półfinałowej europejskich mistrzostw!

To było emocjonujące starcie a kibice piłkarscy siedzący na stadionie mieli ogrom szczęścia, gdyż mieli okazję podziwiać ten bój i należy to zrozumieć. I takie starcia udowadniają z jakiej przyczyny nożna piłka jest w tej chwili najpopularniejszą dyscypliną sportu na świecie. W tym starciu fani piłki nożnej otrzymali możliwość by obserwować to wszystko, co w nożnej piłce najlepsze. To gracze włoskiej kadry zdobyli pierwszą bramkę, jednakże piłkarze drużyny narodowej Hiszpanii dobrze to starcie rozpoczęli. Przygotowywani przez szkoleniowca Luisa Enrique zawodnicy jednak nie planowali odpuścić. Alvaro Morata dał radę doprowadzić do wyniku remisowego na dziesięć minut przed zakończeniem pojedynku. Arbiter tego spotkania był zmuszony do ogłoszenia dogrywki. O wygranej zadecydować musiały karne, gdyż podczas dogrywki także nie padły trafienia. Reprezentacja Włoch się okazała skuteczniejsza w trakcie konkursu rzutów karnych wygrywając rezultatem 4:2 i to właśnie ona będzie grać w trakcie wieczornego wieczoru w meczu finałowym mistrzostw Starego Kontynentu.