Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

Niedawno, bo 7 marca o 20 miał miejsce wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko zrobiło się niezwykle głośno i nadal jest to jeden z głównych tematów w otoczeniu różnych mediów. To był pierwszy wspólny wywiad Meghan i księcia Harry'ego po odstąpieniu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do USA. W trakcie telewizyjnego spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie pojawiły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, na podstawie opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej są raczej po stronie królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Jednak nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczajnie odmienne, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Brytyjskie media informują, że jeśli tylko Meghan i Harry zapragnęliby kiedyś wrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili bezwarunkowo swoją okazję. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła również wątek myśli samobójczych Meghan a także tego, że książe nie wypatrzył wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam przyznał.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się szukaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali 4 ekspertów omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym przeszły sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, omówili cały wywiad, sugerując przy tym Oprah brak profesjonalizmu natomiast Meghan korzystanie z ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan został pokazany w wieczornym TVN24. Co ciekawego rozmowę tą oglądało średnio szacunkowo milion odbiorców. Stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten udowodnił informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która umie wykrzesać ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Z uwagi na szokujące rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bezspornie można przyznać, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne często komentowany.