Fantastyczne rozstrzygnięcie oraz zderzenie głównych faworytów podczas wyścigu GP Włoch! Daniel Ricciardo zwyciężył na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał pozycję numer dwa!

Fantastyczne rozstrzygnięcie oraz zderzenie głównych faworytów podczas wyścigu GP Włoch! Daniel Ricciardo zwyciężył na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał pozycję numer dwa!

Ten sezon F1 jest naprawdę bardzo emocjonujący i należy mieć świadomość tego faktu. Rywalizacja o najwyższe lokaty w ostatnich latach została opanowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a konkretniej mówiąc Hamiltona Lewisa. W minionym sezonie kierowca z Anglii wygrał 7 tytuł światowego mistrza, co zagwarantowało mu szansę zrównać się w liczbie tytułów ze słynnym Michaelem Schumacherem. W aktualnym sezonie kierowca pochodzenia brytyjskiego nie ma już jednak aż tak lekko w drodze po ósmy tytuł światowego mistrza. Spowodowane to zostało pojawieniem się w stawce Verstappena Maxa, który również rozmyśla o tym, by sięgnąć po mistrzowski tytuł F1. Już od początku sezonu walka pomiędzy tymi 2 zawodnikami jest naprawdę mocno zawzięta i trudno obstawić kto z tej dwójki na koniec sezonu zatriumfuje. Następną rundą walki tych 2 zawodników był włoski wyścig, czyli GP Monzy. To bardzo dobry tor dla wielkiej liczby kierowców, a na przestrzeni tego weekendu w bolidzie usiadł Robert Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena, który miał problemy ze zdrowiem.

Sesje kwalifikacyjne do wyścigu o włoskie GP zagwarantowały fanom siedzącym na widowni naprawdę sporo doznań. Zażartą walkę, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo i Max Verstappen zafundował fanom start wyścigu niedzielnego. Niezwykle istotne dla rozstrzygnięcia wyścigu były odwiedziny kierowców w boksach. To właśnie po zmianie kół doszło do niespodziewanego wypadku. W naprawdę ciasnym miejscu walczyli obecny mistrz oraz Max Verstappen i w sytuacji, kiedy zdawać się mogło, że jest to koniec przepychanek, zawodnicy zderzyli się kołami, a bolid Maxa Vestappena upadł na samochodzie sterowanym przez kierowcę z Wielkiej Brytanii. To bez cienia wątpliwości była niespodziewana sytuacja dla kibiców oglądających na widowni, lecz żadnemu z nich nic się nie stało. Na tym wypadku korzyść zyskali kierowcy McLarena, którzy niedzielny wyścig skończyli na 2 pierwszych miejscach. Ricciardo zwyciężył wyścig o GP Monzy, a na lokacie numer dwa znalazł się Norris Lando. To z pewnością świetne dokonanie dla drużyny McLarena.