Mogliśmy oglądać świetny mecz a także triumf Rakowa Częstochowa podczas trwania wielkiego finału zmagań o Puchar Polski!

Mogliśmy oglądać świetny mecz a także triumf Rakowa Częstochowa podczas trwania wielkiego finału zmagań o Puchar Polski!

Pośród fanów piłki nożnej z Polski krajowe piłkarskie rozgrywki potrafią wzbudzać zróżnicowane emocje. Zdarzyć się mogą takie sytuacje, kiedy mamy okazję poczuć zadowolenie i mamy chęć dopingować polskich zawodników z całych swoich sił. Często na umiejętności klubów z Polski źle się patrzy i takich sytuacji też nie brakuje. W odniesieniu do pojedynku finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy wyczekiwać na fantastyczny mecz i nie dało się temu zaprzeczyć. Starcie finałowe faktycznie było niezwykle ekscytujące i warto to podkreślić. poznański Lech oraz Raków, czyli na ten moment dwie najlepsze drużyny w naszym kraju stanęły na przeciw siebie. Te dwa kluby walczą między sobą również o to, kto po ostatniej kolejce zostanie triumfatorem polskiej ligi.

Dlatego stawka spotkania o Puchar Polski bez cienia wątpliwości była dużo większa. Zwyciężenie w tak istotnym spotkaniu najpoważniejszego rywala do tytułu mistrzowskiego to z całą pewnością potężny cios. Te dwa zespoły miały nadzieję na wygraną, jednakże triumfator jak to z reguły bywa mógł być wyłącznie jeden. Zdecydowanie lepszą ekipą piłkarską w ramach tego spotkania okazał się Raków z Częstochowy. Bardzo dobre piłkarskie umiejętności pokazali prowadzeni przez szkoleniowca Papszuna Marka piłkarze. Byli drużyną lepiej zorganizowaną od Lecha Poznań pod niemal każdym elementem i naprawdę trudno nie zaakceptować faktu, iż zasługiwali na wygraną. Finalny rezultat finałowego starcia między Rakowem z Częstochowy, a Lechem Poznań to 3 do 1. Piłkarze częstochowskiego Rakowa nieustannie kontrolowali sytuację, a tego meczu było naprawdę mnóstwo emocji. Na prowadzenie dali radę wyjść niezwykle szybko, gdyż już po 6 minutach i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. W ostatnich chwilach pierwszej odsłony częstochowski Raków strzelił drugą bramkę, która umożliwiła im wyjść na drugą połowę z ogromny zapasem. W drugiej połowie gracze Lecha usiłowali odrobić straty, jednak byli w stanie ustrzelić jedynie jednego gola. Zawodnicy Rakowa z Częstochowy chwilę przed końcem pojedynku trafili do siatki i w taki sposób przypieczętowali swoją wygraną w finałowym pojedynku zmagań krajowego pucharu.