Niesamowite przeżycia w finałowym pojedynku zmagań europejskiej ligi! CF Villarreal zwyciężył Czerwone Diabły oraz sięgnął po puchar!

Niesamowite przeżycia w finałowym pojedynku zmagań europejskiej ligi! CF Villarreal zwyciężył Czerwone Diabły oraz sięgnął po puchar!

Mnóstwo fanów piłki nożnej wyczekuje na finałowe batalie najbardziej popularnych turniejów i nie jest to tajemnicą. Europejskiej mistrzostwa się rozpoczną wkrótce, co prowadzi do tego że będziemy świadkami sporej liczny meczów piłkarskich. Lecz zanim to jednak się stanie czekają na nas starcia finałowe w najchętniej oglądanych zespołowych rozgrywkach. Jedno z finałowych starć już za nami i poznaliśmy już wygranego tych zmagań. O zmaganiach europejskiej ligi mówimy tutaj oczywiście. Parę dni po finałowej rozgrywce europejskiej ligi czas przyjdzie na poznanie triumfatora w Champions League, lecz w tym momencie pragniemy skoncentrować się na tych rozgrywkach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Czerwonych Diabłów a także Villarreal CF. W pojedynku finałowym obecność tych dwóch klubów zapowiadała, że na wielbicieli nożnej piłki czekało cudowne spotkanie. I w rzeczy samej ten mecz był szczerze genialny.

Rozsądnie będzie mieć fakt na uwadze, iż mecz finałowy rozgrywek Ligi Europejskiej był grany na stadionie gdańskiej Lechii w naszym kraju. Jest to bez wątpienia gigantyczny splendor dla polskiego narodu, że szansę mieliśmy przywitać dwie tak niesamowite zespoły. Emery jest trenerem zespołu CF Villarreal i rozpoznawalny jest z faktu, iż jest w stanie święcić triumfy w spotkaniach finałowych turnieju europejskiej ligi. Prowadzony przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworytem bukmacherów w starciu z United z Manchesteru, jednak to właśnie zawodnicy Villarreal strzelili trafienie numer jeden w tym meczu finałowym. Solskjaer'a podopieczni dostali szansę aby doprowadzić do remisu. Pojedynek skończył się remisowym wynikiem i właśnie dlatego arbiter prowadzący mecz musiał zaprosić zawodników na dogrywkę. W dodatkowym czasie gry piłkarscy kibice nie mieli okazji zobaczyć goli i dlatego też sędzia zaprosił drużyny na konkurs jedenastek. Dobrze pod uwagę wziąć fakt, iż konkurs rzutów karnych zawierają dużo losowości. Lepszą drużyną w meczu tym okazał się CF Villarreal szkolony przez Emery'ego, który wygrał wynikiem 11:10. Niezwykle ekscytujący był to konkurs jedenastek. Przestrzelenie jedenastki przez de Gea, czyli golkipera Manchesteru United zdecydowało o wygranej hiszpańskiego zespołu.